تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات تبلیغات مذهبی3 - حجاب باید حفظ شود
 
مذهبی3
درباره وبلاگ


با سلام خدمت تمامی کاربران
در این وب مطالب زیبا و مذهبی گذاشته می شود که شما می توانید از این مطالب زیبا و پر محتوا استفاده کنید.خواهشمند است که برای هر چه بهتر شدن این وب انتقادات و پیشنهادات خود را به اطلاع ما برسانید.

***************************
جمعه یعنی شوق،یعنی انتظار جمـعــه یعنـی طاق ابروی نـگار

جــمـعه یـعنـی غـروب غصه دار جمعه یعنی مهدی چشم انتظار

جمـعه هــا بر ما دعا دارد حبیب
در قــنــوتش یاد ما دارد حبـیــب

كـاش روزی بـه دست دلـبـــــرم ســـایه پـرچم بیفــتـد بــر سرم

***************************
با تشکر از تمامی کاربران عزیزی که به ویلاگ ما سر زدند. من بار دیگه تأکید می کنم که برای هر چه بهتر شدن مطالب و جزئیات این وب انتقادات و پیشنهادات خود را به اطلاع ما برسانید.

مدیر وب : بین الحرمین
ختم صلوات
شما چند صلوات برای سلامتی امام زمان (عج) و ظهور آن حضرت می فرستید؟

تبادل بنر

تبلیغات

تبلیغات

حجاب باید حفظ شود ...


یکی از اهداف شبکه های ماهواره ای تبلیغ سبکهای خاص زندگی غربی و تشویق نوجوانان و جوانان در خصوص فاصله گرفتن از حجاب و حیای اسلامی است .حجاب جزئی اساسی از دین مبین اسلام است و نمی توان در برابر آن سهل انگاری کرد و به تعبیر برخی عقب نشینی نمود چرا که آغاز این عقب نشینی پایانی نخواهد داشت. حرمت زن مسلمان به اعتبار اسلام و پارسایی اقتضا دارد که زن مسلمان برخلاف زن کافر، محاسن و زیباییهای خود را از نامحرمان بپوشاند و مجاز باشد تنها برای محارم تا حدودی و برای شوهرش هیچ گونه حجابی نداشته باشد.‏

در خصوص کارکردهای حجاب سخن بسیار گفته شده است و امروز نیز آثار عریانی و فساد در جوامع غربی به خوبی قابل مشاهده است. غرب سعی دارد این فساد را به دیگر کشورهای دنیا و مخصوصا کشورهای مسلمان تسری دهد .

به اعتقاد بسیاری از روانشناسان گسترش بدحجابی می تواند به کانون خانواده لطمات جدی وارد سازد.از سوی دیگر خود خانواده ها می توانند اصلی ترین عامل در ترویج فرهنگ کامل حجاب باشند . خانواده از ارکان بسیار مهم تربیتی است که چنانچه مسئولیت خود را در راستای تربیت دینی و مذهبی، پایبندی به ارزشها، تعصب و‌غیرت و ... به خوبی انجام دهد، بسیاری از مشکلاتی که امروز دست به گریبان جامعه است، وجود نخواهد داشت و حتی اگر امروز هم خانواده ها آگاه شده و وظیفه خود را در قبال فرزندانشان به خوبی به انجام برسانند، مشکلات کم کم رنگ باخته و بسیار کم می شوند . اما نکته ای که این روزها به بسیاری از مسائل دامن می زند، سطحی نگری خانواده هایی است که با رویکرد همرنگ جماعت شدن و یا اینکه وقتی همه، کاری را بکنند دیگر قبحی در کار نیست، بسیاری از ارزشهای خود را زیرپا می گذارند و به همین دلیل نیز ابایی از تماشای بی بندوباریهای برنامه های ماهواره ای برای خود و فرزندانشان قائل نبوده، تغییرات پوششی، رفتاری و گفتاری فرزندانشان را به پای تغییر زمان گذاشته و به سادگی از کنار آن می گذرند، غافل از اینکه چه جفا و خیانتی در حق خود، فرزندان و جامعه روا می دارند .

چه بسا اگر خانواده ها در سطح کوچکتر دقت نظر بیشتری بر رفتار فرزندانشان داشته و هوشمندانه روشنگری کنند، بسیاری از مسائل در سطح کلان جامعه خودنمایی نخواهد کرد.

از سوی دیگر گسترش بدحجابی می تواند پایه های خانواده را سست و متزلزل سازد و به نوعی جامعه را نیز با چالش های بنیادین روبه روسازد.غرب و ضد انقلاب در قالب برنامه های ماهواره ای سعی دارد نسبت به حجاب اسلامی در جامعه حساسیت زدایی کند .در این خصوص باید به طور کامل هشیار بود . بدیهی است که فرهنگ غربی هیچ گاه خود را بر اساس واقعیاتش جلوه نمی دهد . ایالات متحده آمریکا و برخی کشورهای اروپایی سعی داشته اند ضد فرهنگ خود را به صورتی تزئین شده وارد زندگی و مناسبات روزمره سایر مردم دنیا نمایند. بدیهی است جامعه اسلامی که فرهنگ اسلامی و پویایی این دین مبین در زیرساخت ها و متن آن جاری می باشد همواره از سوی فرهنگ مهاجم مورد هجمه قرار می گیرد. این مسئله امری اجتناب ناپذیر است. به عبارت دیگر نمی توان وجود ضد فرهنگ مهاجم و کلیت آن را نادیده گرفت،بلکه باید با این تهاجم فرهنگی به مبارزه پرداخت. این مبارزه باید در سایه آگاه سازی افکار عمومی صورت گیرد.دوباره تاکید می کنیم تنها مقوله ای که سبب شناختن فرهنگ مهاجم غرب می شود تقویت آگاهی های فردی و جمعی در جامعه است.در سایه همین آگاهی است که فرهنگ مهاجم دیگر نمی تواند خود را برای مخاطبان و مخصوصا جوانان تزئین نماید .

پس ناچارا با همان ماهیت پلید در مقابل چشمان بیدار افراد ظاهر می‌شود و مورد پذیرش نیز قرار نمی گیرد.از این حیث باید اصلی ترین راهبرد کشور ایجاد آگاهی فرهنگی در میان جوانان باشد.فرهنگ در معادلات هر جامعه ای نقش پایه و اساسی را دارد و اگر این پایه و اساس آسیب پذیر باشد دیگر ابعاد و ارکان نظیر ارکان اقتصادی نیز به صورت مستقیم ضربه می خورد.
منبع : وبلاگ " حجاب نامه "نوع مطلب :
برچسب ها : اهداف شبکه های ماهواره ای، حجاب در جامعه، مذهبی، مذهبی3، حجاب مذهبی، کارکرد های حجاب، دقت بر حجاب و عفاف، حجاب و عفاف،

آمار وبلاگ
 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تبادل لینک با: 21 سایت
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :
 • رتبه در گوگل :
  پیج رنک گوگل
وصیتنامه شهداء

معرفی وبلاگ به دوستان
نام شما :
ایمیل شما :
نام دوست شما:
ایمیل دوست شما:

خبرنامه

نام کاربری خود را وارد کنید:
ایمیل خود را وارد کنید:


مترجم
پشتیبانی
لوگوی ما
تبادل بنر
تبلیغات

تبلیغات